Сторінка для батьків


Рекомендації для батьків


Шановні батьки! Пам'ятайте: для того, щоб повернути нервову систему дитини до нормального стану, слід насамперед усунути причину її розладу. Для цього, потрібні постійна увага дорослих, витримка, терпіння і час, а ще - бажання зрозуміти свою дитину і допомогти їй. Аналіз особливостей поведінки вашої дитини допоможе визначити: слід говорити про окремі прояви нервовості, тенденцію до неї або більш сталі характеристики.
Збереження нервової системи дитини забезпечать такі передумови:
• Створення атмосфери спокою, доброзичливос­ті, стабільності, рівноваги;
• Позитивні висловлювання, емоційна підтрим­ка, спрямована на формування впевненості, віри у себе;
• Узгодження виховних впливів дорослих; від­сутність авторитаризму й пригнічення особистості дитини; відмова від заборони самостійних дій та рішень;
•  Відмова від залякування, обговорення ситуацій, що її турбують.
• Надання дитині можливості вільно оби­рати для себе вид діяльності, задоволення її природної потреби у спілкуванні з одноліт­ками.


Практичні рекомендації для батьків


1. Не тривожтеся про кількість балів, які дитина одержить на іспиті, і не критикуйте дитину після іспиту. Підтримуйте думку, що кількість балів не є виміром її можливостей.
2. Не збільшуйте тривогу дитини напередодні іспитів – це може негативно  позначиться на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть упоратися зі своїми емоціями, то дитина через вікові особливості може емоційно «зірватися».
3. Підбадьорюйте дітей, хваліть їх за те, що вони виконують на високому рівні.
4. Підвищуйте їхню впевненість у собі - що більше дитина боїться невдачі, то більша ймовірність допущення помилок.
5. Спостерігайте за самопочуттям дитини - ніхто,  крім  Вас,  не зможе  вчасно  помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов'язаному з перевтомою.
6. Контролюйте режим підготовки дитини, не   допускайте   перевантажень,   поясніть, що обов'язково  потрібно чергувати заняття із відпочинком.
7. Забезпечте дитині зручне місце для занять, де ніхто із домашніх не заважатиме.
8. Зверніть увагу на харчування дитини - під час інтенсивного розумового навантаження їй необхідна поживна й різноманітна їжа та збалансований комплекс вітамінів. Риба, сир, горіхи, курага стимулюють роботу головного мозку.
9.  Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
1о. Ознайомте дитину із методикою підготовки до іспитів. Немає сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, досить переглянути ключові моменти і зрозуміти зміст та логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки й таблиці, упорядковуючи досліджуваний матеріал за планом.
Якщо дитина не вміє - покажіть, як це робиться на практиці. Основні формули й визначення можна виписати на папірцях повісити над письмовим столом, над ліжком, у їдальні тощо.
11. Підготуйте різні варіанти тестових завдань по предмету (зараз існує безліч різних збірників тестових завдань) - велике значення має тренаж дитини саме по тестуванню, адже ця форма відрізняється від звичних письмових й усних іспитів.
12. Заздалегідь під час тренування з тестових завдань привчайте дитину орієнтуватися у часі й уміти його розподіляти. Тоді у неї буде навичка вміння концентруватися протягом усього тестування, що заспокоїть і зніме зайву тривожність. Якщо дитина не носить годинника - обов'язково дайте їй годинника на іспит.
13. Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок - вона повинна відпочити і як слід виспатися.
14. Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:
•  переглянути весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому знаходяться - це допоможе налаштуватися на роботу;
•  уважно прочитати питання до кінця й зрозуміти його зміст (типова помилка під час тестування - учні, не дочитавши до кінця, із перших слів уже припускають відповідь і квапляться її вписати);
• якщо не знаєш відповіді на питання або не впевнений, пропусти його й відзнач, щоб потім до нього повернутися;
• якщо не зміг протягом відведеного часу відповістити на запитання - є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш імовірний варіант.
І пам'ятайте, найголовніше - це знизити напругу й тривожність дитини та забезпечити підходящі умови для занять.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Міжнародний день лісів

Сьогодні, 21 березня, в усьому світі відзначається Міжнародний день лісів або Всесвітній день захисту лісів. В даний час загальна пло...